چگونه در بورس موفق شویم و ضرر نکنیم؟ (نکات حرفه ای)

چگونه در بورس موفق شویم و ضرر نکنیم؟ (نکات حرفه ای)

شما در حال خواندن یکی از حرفه ای ترین مقالات وبسایت قله سود هستید پس آماده باشید.

قدم اول

به اتفاقات و خبرهای پیرامون خود اهمیت بدهید اما بر مبنای آن ها تصمیم نگیرید.

سرمایه گذاران حرفه ای برای آنکه در بورس موفق شوند، در تمام روزهای سال کار خودشان را انجام می دهند و به اخبار سیاسی و اجتماعی عکس العمل نشان نمی دهند.

آنان برای آن که در بورس ضرر نکنند، بجای تمرکز بر تاثیر خبرها و اتفاقات مختلف بر روند قیمت سهام، بر مهارت های سرمایه گذاری در بورس و یادگیری آن ها تمرکز می کنند و سعی می کنند هر روز حرفه ای تر شوند.

قدم دوم

با اضافه کردن پول قوی شوید

خیلی از افراد این مشکل را دارند که چرا نمی توانند به سودآوری چشمگیر در بورس دست یابند. دلیل اصلی ضرر کردن آن ها در بورس آن این است که آنان پنج میلیون تومان سرمایه وارد بورس کرده اند و انتظار دارند با این مقدار سرمایه گذاری درعرض یک ماه به چند صد میلیون تومان پول دست پیدا کنند.

اصلا اینطور نیست شما برای موفق شدن در بورس باید بتوانید هزینه های غیرضروری خود را کاهش دهید و سعی کنید هر روز با پول های بیشتری در بورس فعالیت کنید.

قدم سوم

چقدر صبر کردن بلد هستید؟

سود های بازار بورس برای آن دسته ای است که صبر کردن را بلد هستند.

اگر 10 خبر شما را متقاعد می کند که سهامتان را بفروشید و 1 خبر به شما اصرار می کند تا سهامتان را نگه دارید، سعی کنید به حرف همان یک خبر گوش دهید و سهامتان را نفروشید.

قدم چهارم

قرار نیست برای کسب بیشترین سود در بورس شب و روز بی وقفه تلاش کنید.

سعی کنید یک تیم شوید. این تیم میتواند افراد خانواده شما باشد.

به هر کدام از اعضا یک وظیفه خاصی را اختصاص دهید. مثلا هر فرد میتواند روی بخش خاصی از مهارت های سرمایه گذاری تمرکز کند و صرفا در آن بخش فعالیت نماید.

مثلا میتوانید از برادر خود بخواهید تا در زمینه اخبار مجمع شرکت ها و تاریخ افزایش سرمایه آن ها مطالعه کند و خود شما نیز بر روی روش های تحلیل تمرکز کنید و فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی کنید.

با این شیوه میتوانید وظایف را تقسیم کنید تا با صرف انرژی و وقت کمتر به بیشترین موفقیت در بورس دست پیدا کنید.

قدم پنجم

از فرد عادی به فرد حرفه ای تبدیل شوید.

برای آنکه به سود چشمگیر و زیاد در بورس دست پیدا کنید و به موفقیت هایی برسید که تاکنون نرسده اید باید کارهایی را انجام دهید که تاکنون انجام نمی دادید.

یکی از مهمترین الزامات موفقیت در بورس و ضرر نکردن درآن، این است که زندگی خود را روی کاغذ برنامه ریزی کنید و سعی کنید هر چیزی که به این برنامه ریزی ربطی ندارد را حذف کنید و برایش وقت نگذارید.

حرفه ای ها در بورس صرفا در مهارت های سرمایه گذاری حرفه ای نیستند بلکه در سبک زندگی و شخصیت نیز به فردی حرفه ای تبدیل شده اند.

قدم ششم

اشتباهات سرمایه گذاری بورس

بر هدف و برنامه خود تمرکز کنید و روزانه حداقل یک ساعت به آن فکر کنید.

بدانید که برای یافتن بهترین راه حل سرمایه گذاری و موفقیت در بورس راهی جز فکر کردن به آن ندارید.

سرمایه گذاران حرفه ای مدام در حال یافتن راه حل های جدید و بررسی کاستی ها و اشتباهات کارشان هستند.

سرمایه گذاران بورس حرفه ای همان هایی هستند که چند سال قبل افرادی پر از اشتباه بوده اند اما چیزی که آنان را به استادان ثروتمند بورس تبدیل کرده است، تمایل به یافتن اشتباهات سرمایه گذاری خود و تکرار نکردن آن اشتباهات در تصمیم های بعدی است.

زمان هایی در تحلیل تکنیکال اتفاق می افتد که سرمایه گذار دچار تصمیمات تکراری و مشابه گذشته می شود که باعث وارد آمدن ضرر های زیادی به وی می گردد.

در حالی که اگر به اشتباهات قبلی فکر می کرد و به بررسی علت این ضرر کردن ها می پرداخت، اکنون دیگر دچار این اشتباهات و ضرر های تکراری و مشابه نمی شد.

بهترین باشید و پر انرژی

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

عرضه اولیه

همه چیز درباره عرضه اولیه

این مقاله شامل “راهنمای کامل” خرید عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار است. هر آنچه که باید درباره عرضه اولیه بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست