افت قیمت سهام

چگونه افت قیمت سهام می­تواند شما را پولدار کند؟

سرمایه گذاران در دنیای بورس، نگرش های متفاوتی راجع به سهام های در حال افت دارند. بعضی از آن ها معتقد هستند سهام های درحال افت، نمی توانند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشند. در میان آن ها عدّه ای نیز بر این باورند که میتوان این اتفاق را به فرصتی برای کسب سود تبدیل کرد.

امّا حقیقت موضوع چیست؟

افراد زمانی اقدام به خرید سهام می کنند که عملا دیر شده است و فرصت طلایی از دست رفته است. مردم زمانی اقدام به خرید سهام می کنند که می بینند قیمت سهام یک شرکت برای مدت دو یا سه روز رشد کرده است، پس همگی برای خرید صف می کشند. درحالی که زمان خرید حدود دو هفته قبل بوده است.

این سرمایه گذاران به دلیل اینکه هیچ مهارتی در روش های تحلیل سهام ندارد، چاره ای جز تقلید کردن از جوّ بازار ندارند.

سرمایه گذاران براحتی میتوانند با کمی مطالعه و کسب مهارت، فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی کرده و بهترین زمان برای خرید سهام را شناسایی کنند.

می دانید دقیقاً چه زمان؟

دقیقاً زمانیکه هیچ کس تمایلی به خرید ندارد. در این زمان شما باید خریدتان را با خیال راحت در پایین ترین قیمت انجام دهید و منتظر بمانید تا رشد مورد نظرتان شروع شود.

حرفه ای ترین سرمایه­ گذاران زمانیکه همه می فروشند، می خرند و وقتی همه میخرند، می فروشند. آنها هیچگاه هم آهنگ مردم حرکت نمی­کنند و از این شلوغی ها و هجوم ها پرهیز می­کنند.

زمانی که قیمت سهام شرکتی در حال افت است، مردم برای فروش سهامشان صف می کشند تا بیشتر از این ضرر نکنند. این سرمایه­گذاران موفق دقیقاً برعکس عمل میکنند.

آنها سهامشان را نمی فروشند و در مقابل هر چقدر که می توانند سهام می خرند چون میدانند که این افت قیمت موقتی است و به زودی روند جبران و صعود آغاز خواهد شد.

آن وقت همان افرادی که سهامشان را با نازلترین قیمت فروخته بودند، برای خرید سهام صف می کشند. دقیقاً همین زمان است که موفق ها سوار بر سود می شوند.

افت قیمت یک نعمت بزرگ است چون

این امکان را برای هوشمندان بازار فراهم می کند که در پایین ترین قیمت بخرند و با رشد دوباره قیمت، به حداکثر سود دست یابند.

این نکته ای است که سرمایه­ گذاران معمولی آن را درک نمی­کنند. موفق ها حتی اگر چندین میلیارد تومان در یک شرکت سرمایه گذاری کرده باشند و با این افت قیمت، کلی ضرر کنند، اقدام به فروش سهامشان نمی­کنند.

چون آنها از روی هیجان تصمیم نمی­ گیرند بلکه از روی ذهن تصمیم می گیرند. آن ها تاجایی که می توانند از سهام خریداری می کنند و در آینده ای دور یا نزدیک با قیمتی بسیار بیشتر می فروشند.

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.


مقالاتی که شاید دوست داشته باشید…

آیا باید نوسان گیری و سهام بازی را رها کنید؟

آیا باید نوسان گیری و سهام بازی را رها کنید؟

در این مقاله قصد داریم درمورد یکی از اشتباهاتی که سرمایه گذاران مرتکب می شوند صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست