سود تحلیل فاندامنتال (بنیادی) بیشتر است یا تحلیل تکنیکال؟

سود تحلیل فاندامنتال (بنیادی) بیشتر است یا تحلیل تکنیکال؟

ما در وبسایت قله سود به عنوان یکی از حرفه ای ترین وبسایت های ارائه دهنده آموزش های بورس و تحلیل سهام قصد داریم در این مقاله به بررسی میزان سود تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بپردازیم.

ابتدا به تعریف تحلیل فاندامنتال (بنیادی) می پردازیم:

تحلیل فاندامنتال به روشی از تحلیل سهام گفته می شود که در آن سرمایه گذار با استفاده از مطالعه صورت های مالی مانند صورت سود و زیان و ترازنامه، اقدام به شناسایی و انتخاب سودآور ترین شرکت ها می کند.

در این روش سرمایه گذار میتواند شرکت هایی را که در مقایسه با بقیه، پتانسیل رشد بیشتری دارند را شناسایی کرده و پول خود را در آن سرمایه گذاری کند.

اما روش تحلیل تکنیکال چیست؟

روش تحلیل تکنیکال به روشی از سرمایه گذاری اطلاق می شود که در آن سرمایه گذار با استفاده از نمودار قیمت سهام هر شرکت اقدام به پیش بینی رشد یا نزول قیمت سهام آن شرکت می کند.

در این روش معمولا تعداد دفعات معامله بیشتر از روش فاندامنتال است.

اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم باید بگوییم که سرمایه گذار ابتدا با استفاده از ابزار های تحلیل تکنیکال پیش بینی می کند که مثلا سهام شرکت فولاد خوزستان در چند روز آینده قرار است روند صعودی خود را آغاز کند، بنابراین اقدام به خریداری سهام می کند.

بعد از گذشت مدتی (بین یک ماه تا شش ماه) همان ابزار های تحلیل تکنیکال به وی اعلام می کنند که زمان فروش فرا رسیده است، بنابراین اقدام به فروش سهام های خود می کند.

حال نکته اینجاست که سودآوری فاندامنتال بیشتر است یا تکنیکال؟

سودآوری هر یک از روش ها به فردی که آن را به کار می گیرد بستگی دارد.

سرمایه گذار می بایست به دنیای سرمایه گذاری علاقه مند باشد و بتواند با دقت و تمرکز از تکنیک ها و مهارت های این دو روش استفاده کند.

در بررسی های عملیاتی و در طول سالیان، میزان سودآوری تحلیل فاندامنتال و تکنیکال یکسان است و این که شما از چه روشی برای کسب سود استفاده می کنید، به ویژگی های شخصیتی و علاقه شما بستگی دارد.

عده ای هستند که به تحلیل های نموداری علاقه دارند و حاظر هستند وقت زیادی را در هفته به سرمایه گذاری بورس اختصاص دهند. این افراد بهتر است تحلیل تکنیکال را انتخاب نموده و با تمرکز بر تکنیک ها و تمرین و تکرار بتوانند معامله های بی نقص و سرشار از سود داشته باشند.

در مقابل افرادی که می خواهند با صرف وقت کمتر و انرژی کمتر سرمایه گذاری خود را انجام دهند و همچنین علاقه ای هم به تمرکز بر نمودار های قیمت سهام و بررسی دقیق آن ها ندارند، بهتر است روش تحلیل فاندامنتال (بنیادی) را انتخاب کنند.

خلاصه مطالب این است که میزان سود تحلیل فاندامنتال و تکنیکال با هم برابر است و به نوع شخصیت فرد و تسلط وی بر مهارت ها و تکنیک ها بستگی دارد.

موفق باشید و حرفه ای

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست