سود بازار بورس بیشتر است یا بازار های دیگر؟

سود بازار بورس بیشتر است یا بازار های دیگر؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید دو کفه ترازو را در نظر بگیرید.

در یک کفه آن بازار بورس قرار دارد و در کفه دیگر سایر بازار ها مانند دلار و سکه و مسکن و خودرو.

پس خوب است از همین ابتدا بدانید که ذات بازار بورس به تنهایی با تمامی بازار های دیگر متفاوت است.

یعنی بازار های دیگر همگی به شیوه یکسانی عمل می کنند و معیار های اقتصادی تغییر آن ها تقریبا یکسان و شبیه به یکدیگر است.

برای آنکه مطلب را خوب متوجه شوید بیایید واقعیت را در نظر بگیریم.

اکنون اکثر افراد جامعه با دلیل حفظ ارزش پول خود و رشد دادن آن به جهت رسیدن به تورم، اقدام به سرمایه گذاری نقدینگی خود هر چند کم یا زیاد در بازار های مختلف می کنند.

جوان هایی که قصد دارند پس انداز خود را همگام با تورم جلو ببرند طوری که هم از ارزش آن کاسته نشود و هم در گذر زمان رشد مطلوبی را تجربه کند تا بتوانند در آینده اهداف مورد نظرشان در زندگی را پیش ببرند که این اهداف میتواند ازدواج و خرید خانه یا سایر اهداف باشد.

این دسته از افراد سرمایه دار نیستند و به راستی به جهت سرمایه دار شدن وارد دنیای سرمایه گذاری شده اند.

اما این افراد اکنون نمی دانند که چکار می توانند بکنند؟

کدام بازار برای آن ها مناسب است و از کدام طریق می توانند به اهدافشان برسند؟

خوب بیایید راه حل را مورد بررسی قرار دهیم:

اول از همه، این دسته از افراد چون سرمایه زیادی ندارند، نمی توانند وارد بازار هایی شوند که سرمایه زیادی نیاز دارد.

آن ها نمی توانند وارد بازار مسکن بشوند چرا که هدف آن ها اصلا مسکن خریدن است و اگر می توانستند مسکن بخرند، هرگز به سراغ راه های سرمایه گذاری نمی رفتند.

پس آن ها یا باید به سراغ دلار بروند یا سراغ سکه یا خودرو.

اما به نظر شما خریدن دلار و سکه یا خودرو چه فایده ای دارد؟

آیا دقیقاً می توانید بگویید که خریدن این موارد می تواند قدرت خریدن خانه را به شما بدهد؟

قطعا خیر. شما هرگز نمی توانید با خریدن دلار و سکه سرمایه مورد نیاز خود را ایجاد کنید.

چرا؟

چون مثلا دلار فقط افزایش پیدا می کند و تنوع خاصی هم ندارد و زمانی که بالا می رود تمام دلار های ایران بالا می رود و وقتی هم کاهش پیدا می کند تمام دلار ها در تمام شهرها کاهش پیدا می کند.

شما باید حدود 300 سال عمر کنید تا بتوانید با سرمایه کمی که دارید از طریق سرمایه گذاری در دلار سرمایه دار شوید که احتمالا بعد از 300 سال تورم خیلی بالاتر از سرمایه شما خواهد شد.

اما راه حل چیست؟

ما به فضا یا بازاری نیاز داریم که تنوع گسترده ای داشته باشد و صرفاً رشد نکند بلکه مدام در حال نوسان باشد و تنوع نوسانی هم داشته باشد.

در عین حال فقط یک نوع جنس در این بازار مانند دلار وجود نداشته باشد بلکه 600 نوع جنس در آن وجود داشته باشد که هر کدام آهنگ خودشان را بزنند و نوسان متفاوتی از یکدیگر داشته باشند.

چرا ما به چنین بازار و بستری نیاز داریم؟

چون ما به عنوان افرادی که چند میلیون بیشتر نداریم باید بین این دنیای نوسانات متفاوت از هم بین شرکت های مختلف جا به جا شویم و زمانی که وقت خرید سهام یک شرکت فرا می رسد، سهام آن را خریداری کنیم و پس از گذشت مدتی سهام آن شرکت را بفروشیم و وارد یکی دیگر از آن 600 شرکت بورسی بشویم که تازه وقت خرید آن فرا رسیده است و ما همینطور بین این 600 شرکت که نوسانات آن ها اصلا شبیه هم نیست جا به جا می شویم و از هر دوره کلی سرمایه خودمان را افزایش می دهیم به طوری که در مدت سه یا چهار سال می توانید سرمایه ای را تولید کنید که خودتان هم باورتان نمی شود.

این همان فرق بین بورس و سایر بازار ها می باشد.

بازار بورس تنوع بسیار زیادی دارد و همچنین نقدشوندگی بسیار زیادی دارد و در عین حال کاملا اینترنتی است و شما می توانید در گوشی خود اقدام به خرید و فروش سهام کنید.

در حقیقت ما در بازار بورس قصد داریم تا از این نوسانات قیمتی این 600 شرکت که همگی از هم متفاوت هستند، به جهت کسب سود و چندین برابر کردن سرمایه خود استفاده کنیم.

حال بگذارید نکته مهم دیگری را برایتان بگویم.

سرمایه گذاری در بازار های دیگر مانند مسکن و غیره ویژه سال های بعدی عمر انسان می باشد و شما می بایست ابتدا سرمایه لازم برای خرید اولین خانه خود را بدست آورید.

تا کنون تصور کرده اید چرا بازار های طلا و دلار بیش از حد متقاضی دارد؟

چون ورود به این بازار آسان است و صرفا شما کالایی را می خرید و آن را نگهداری می کنید.

اما فعالیت در بازار بورس کار هر کسی نیست و هر کاری که سخت به نظر می رسد همیشه بازده و مزیت خیلی بالاتری در خودش دارد.

تجزیه و تحلیل سهام شرکت های مختلف و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری مهارتی است که معمولا بیشتر مردم فراگیری آن را خیلی سخت و خارج از توان خود می بینند. به همین دلیل سعی می کنند بیخیال بورس شوند. در حالی که اصلا سخت نیست.

آن ها صرفا به دنبال راهی آسان برای سودآوری هستند و به سراغ دلار و سکه می روند و به همین دلیل است که همیشه فقیر مانده اند.

پیشنهاد می کنم برنامه جدی برای ورود به بازار بورس داشته باشید و با آموختن مهارت های سرمایه گذاری که تقریبا همگی آن ها در قالب ویدیو و مقالات حرفه ای در وبسایت قله سود برای شما آماده شده است، وارد دنیای کسب سود از بازار بزرگ بورس شوید و فرآیند یادگیری را از همین روزها آغاز نمایید.

با آرزوی موفقیت برای شما

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست