سه مزیت شروع سرمایه گذاری در جوانی

سه مزیت شروع سرمایه ­گذاری در جوانی

اصلا چرا باید در بورس سرمایه گذاری کنم؟

مزیت اول، زمان با توست

اگر از جوانی شروع به سرمایه­ گذاری کنید زمان را از دست نداده اید. آنهایی که به استقلال و رشد مالی می اندیشند، می دانند که سالهای اول جوانی خیلی مهم است.

مزیت دوم ، قدرت تصاعدی شدن با توست

یاد کتابی افتادم که در آن جوانی از یک فرد ثروتمند می پرسد که چگونه پولدار شود؟

فرد ثروتمند تنها به او یک پاسخ می دهد. او از جوان می خواهد که در همین ابتدای جوانی یک گلوله برف به اندازه گردو درست کند.

او به جوان تاکید می کند که ساختن گوله برفی حتی به اندازه یک گردو، از عهده خیلی از هم سن و سالانش بر نمی آید. پس اگر بتواند چند سال اولیه جوانی این گلوله را بسازد، همه چیز حل می شود.

منظورش چیست؟

فرد ثروتمند می گوید: برای ساختن یک گلوله برفی به اندازه یک خانه، تنها کاری که باید انجام دهی آن است که، آن گلوله کوچک را ابتدا ساخته باشی.

بعد از آن فقط کافیست آن را هل بدهی و خواهی دید که چگونه چندین برابر میشود. زمانی هم که قصد داری ثروت برای خودت تولید کنی، باید در سه یا چهار سال اول جوانی با تمام قوا مقداری پول جمع کنی.

در این سه یا چهار سال باید بتوانی هزینه های غیر ضروری ات را دقیقا به صفر برسانی. عادات هزینه کردن خودت را باید تغییر دهی و حتی از بسیاری از کارها و تفریحات و لباس خریدن هایی که دوستان و هم سن و سالانت انجام می دهند را به طور کامل کنار بگذاری.

چراکه هدف تو با آنان متفاوت است. تو قصد داری از پولت بخواهی تا برای تو کار کند. وقتی در خواب هستی برای توکار می کند، وقتی در حال ورزش هستی برای تو کار می کند و سود تولید می کند.

خود این سود ها هم شروع می­کنند برایت کار کردن ناگهان متوجه می شوی که کارگران بسیاری از جنس پول داری که بی وقفه شبانه روز مثل همان گلوله برفی در حال بزرگ شدن هستند.

چرا که تو فهمیدی باید کوچکترین پول هایت راهم وارد سرمایه گذاری و چرخه تولید پول از پول کنی.

حالا زمان آن رسیده است که کارهایی را انجام دهی که هم سن و سالانت حتی تخیل آن را نیز نمی توانند بکنند. این است مزیت شروع سرمایه گذاری از جوانی.

 مزیت سوم، کدام تاجر قبول می­کند پولتان را به او بدهید تا برایتان تولید پول کند؟

مسلما هیچ کس. آنها حتی جواب شما را هم نمی­دهند. اما طبق قانون سازمان بورس شما می توانید با حداقل صد هزار تومان در بورس سرمایه ­گذاری کنید و تعدادی از سهام شرکت ها و کارخانه ها را خریداری کنید.

این مزیت بسیار بزرگی است که با کمترین مبالغ وارد فرآیند تولید پول از پول می­شویم. در بورس ما با هر هزار تومان از پولمان در حال کسب وکار و تولید هستیم.

در صنایع استراتژیک حضور داریم و صاحب سهام می­شویم و از سود و منفعت آن شرکت ها بهره مند می شویم و این خیلی ارزشمند است.

در حالیکه دیگران در حال هدر دادن پولشان هستند، ما درحال افزایش سرمایه خود در بورس هستیم. در حال حاضر اگر جوانی بخواهد در چیزی سرمایه ­گذاری کند، باید حداقل یک میلیارد تومان پول داشته باشد تا بتواند سرمایه ­گذاری را شروع کند که داشتن همچین سرمایه ای برای یک جوان تقریبا غیرممکن است.

اما در بورس با پول اندکی که دارد می تواند سرمایه ­گذاری را از همین امروز شروع کند و برای آینده پول تولید کند.

با آرزوی موفقیت برای شما

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست