برای موفقیت در بورس به چه نکاتی توجه کنیم؟ (نکات ضروری)

سه استراتژی موفقیت در سرمایه گذاری بورس

بدون مقدمه مقاله جذاب و موثر “سه استراتژی سرمایه گذاری در بورس را شروع می کنیم.

استراتژی اول ، از عینک نزدیک بین استفاده می­کنید یا تلسکوپ؟

استراتژی “عینک نزدیک بین و تلسکوپ” در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و کتاب های مهمی در دنیا از این شیوه به بیان روش ها و مطالب خود بهره گرفته اند.

این استراتژی از شما خیلی جدی درخواست می کند تا در زمینه ی بورس، عینک نزدیک بینی را از چشم برداشته و دید خود را بلند مدت در نظر داشته باشید.

در بورس منتظر یک شبه پولدار شدن نباشید. در بورس هیچ راه حلی برای تولید سود چندین برابر در عرض یک ماه وجود نخواهد داشت. شما در بورس باید دید بلند مدت داشته باشید حداقل دو سال.

در بورس باید از تلسکوپ استفاده کنید. شما زمانی می توانید سیارات و کره های بزرگ را به راحتی مشاهده کنید که از تلسکوپ استفاده کنید. با همین استدلال، شما زمانی می توانید به سود و درآمد زیادی در بورس برسید که از روش دید بلند مدت استفاده کنید و یک ماهه ثروتمند شدن را از سر بیرون کنید.

استراتژی دوم ، موفق ها در یک چیز مشترک هستند ، “عمل”

سرمایه گذاران موفق در یک نکته باهم اشتراک دارند. “بنجامین گراهام” پدر سرمایه گذاری ارزشی در بزرگترین و معروف ترین کتاب سرمایه گذاری جهان میگوید: کسی که شکار کردن فرصت ها را خوب بلد است، در بازار سرمایه هیچ  فرصتی را از دست نمی دهد.

او در این کتاب به بخش مهمی از مهارت ها اشاره دارد. او می گوید وقتی زمان خریدن فرا می رسد باید خرید و وقتی زمان فروش فرا می رسد باید فروخت و سراغ شرکتی دیگر رفت.

هنر اینکه چطور این زمان را تشخیص دهیم بسیار سخت نیست و با کمی مهارت بدست می آید. مشکل اکثر افراد آن آست که به راحتی متوجه این فرصت می شوند و بجای آنکه وارد عمل شوند، با سهل انگاری و غافل از اینکه فرصت به راحتی از دست خواهد رفت هیچ اقدامی نمی کنند.

مهم آن نیست که تشخیص دهیم، مهم آن است که در زمان مناسب تصمیم بگیری و عمل کنی.

استراتژی سوم ، طوری عمل کن انگار می خواهی کل شرکت را بخری

این کلیدی ترین نکته ای است که ورن بافت ، بزرگترین سرمایه گذار ثروتمند، در کتاب خود با نام 23 قانون موفقیت بیان می کند.

بدین صورت که وقتی شرکتی را برای سرمایه گذاری در نظر می­گیرید با خودتان فکر کنید که در صورتیکه به اندازه کافی پول داشتید، آیا حاضر بودید کل شرکت را بخرید؟

اگر به خوبی این شرکت را می شناسید به نوع تجارتی که به آن مشغول است، ایمان دارید و آینده ی مطمئن و روشنی را برایش متصور هستید، قطعا این شرکت بهترین گزینه برای سرمایه گذاری محسوب میشود. پس وقتی خودتان را در نقش خریدار کل شرکت در نظر می گیرید، حاضر نخواهید بود شرکتی که وضعیت و آینده مناسبی ندارد را خریداری کنید. این راز کار است.

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست