استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدی ها

استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدی ها

بسیاری از سرمایه گذاران سهام مورد نظر خود را بر اساس اصول تحلیل بنیادی (مانند: درآمد شرکت، روند شرکت) تحلیل می کنند. اما همیشه تحلیل بنیادی در روند قیمت بازار درست کار نمی کند.

تحلیل تکنیکال پیش بینی روند قیمت سهام را با استفاده از داده های قدیمی، قیمت و حجم انجام می دهد.

تحلیل تکنیکال به سرمایه گذاران و معامله گران کمک می کند که فاصله میان ارزش ذاتی و قیمت حال سهام را با استفاده از تکنیک هایی مانند تحلیل آماری کنترل کنند. در واقع تحلیل تکنیکال با استفاده از اتفاقات گذشته حال را پیش بینی می کند. اکثر سرمایه گذاران از هر دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی استفاده می کنند.

نکته های کلیدی:

  • تحلیل تکنیکال که با استفاده از نمودار ها (اندیکاتور) انجام می شود، برای شناسایی سیگنال های معامله ای و الگوهای قیمت، ممکن است در ابتدا طاقت فرسا یا ترسناک به نظر برسد.
  • حتما از یک منبع خوب و مطمئن برای یادگیری استفاده کنید تا شما را در تحلیل تکنیکال خسته و نا امید نکند.

رویکرد خود را از تحلیل تکنیکال درست انتخاب کنید

به طور کلی دو روش مختلف برای استفاده از تحلیل تکنیکال وجود دارد: رویکرد از بالا به پایین و رویکرد از پایین به بالا.

اغلب اوقات، معامله گران کوتاه مدت رویکردی از بالا به پایین و سرمایه گذاران بلند مدت رویکردی از پایین به بالا را در پیش می گیرند.

رویکرد بالا به پایین _ قله سود
رویکرد بالا به پایین _ قله سود

رویکرد بالا به پایین

رویکرد از بالا به پایین یک تحلیل اقتصادی است که اقتصاد کل را قبل از تمرکز بر اوراق بهادار بررسی می کند. یک معامله گر ابتدا باید اقتصاد، سپس شرکت ها را بررسی کند. یعنی در واقع ابتدا به بررسی روند اقتصاد کشور و دنیا می پردازند و سپس سهام مورد نظر را بررسی می کنند. معامله گران با استفاده از این روش بر سود کوتاه مدت (مثلا 50 روزه) متمرکز می شوند.

رویکرد پایین به بالا _ قله سود
رویکرد پایین به بالا _ قله سود

رویکرد پایین به بالا

رویکرد پایین به بالا بر خود سهام متمرکز است و برخلاف دیدگاه اقتصاد کلان نیست. این شامل تجزیه و تحلیل سهام است که به نظر می رسد برای نقاط ورود و خروج جالب توجه باشد. به عنوان مثال، یک سرمایه گذار ممکن است یک سهام کم ارزش را در روند نزولی پیدا کند و با استفاده از تحلیل تکنیکال به شناسایی یک نقطه ورود خاص در زمانی که سهام می تواند در انتهای روند نزولی خود باشد، استفاده کند. آنها در تصمیمات خود به دنبال ارزش هستند و قصد دارند نگاه طولانی مدت به معاملات خود داشته باشند.

تمرین و امتحان کردن: راه خوب یادگیری

بعد از این که منبع مطمئنی را برای یادگیری تحلیل تکنیکال برگزیدید، حالا وقت تمرین است. شما باید اندیکاتور هایی را که یاد میگیرید، کاملا با حوصله آن ها را روی سهام های مختلف امتحان و تمرین کنید.

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست