احتمال ضرر کردن در بورس چقدر است
احتمال ضرر کردن در بورس چقدر است

احتمال ضرر کردن در بورس چقدر است؟

در این مقاله که اختصاصی برای سال 99 نوشته شده است و تمامی اطلاعات آن بروز می باشد قصد داریم موضوع ضرر کردن در بورس را مورد بررسی قرار دهیم.

بدانید که برای سرمایه گذاری بازار های متفاوتی در اختیار مردم قرار دارد و شما می توانید به اختیار خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

مانند بازار مسکن، خودرو، دلار، طلا و بورس اوراق بهادار تهران.

شما ممکن است تردید داشته باشید که در کدام یک از این بازار ها سرمایه گذاری کنید.

یا اینکه از میزان سودآوری و ریسک هر کدام از این بازار ها اطلاعات دقیقی در دست ندارید.

در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی پیرامون بازار بورس اوراق بهادار تهران صحبت کنیم.

احتمال ضرر کردن همواره و در دوره های مختلف به بورس اوراق بهادار تهران نسبت داده میشد و هر زمان که فردی میخواست در بورس سرمایه گذاری کند به وی هشدار میدادند که احتمال دارد ضرر کنی.

این موضوع افراد زیادی را در گذشته از سرمایه گذاری در بورس منصرف کرده است و آینده آنان را از داشتن زندگی همراه با رفاه محروم کرده است.

آنهایی که از احتمال ضرر کردن در بورس اوراق بهادار صحبت می کردند و سرمایه گذاری در بورس را ترجیح نمیدادند، کسانی هستند که هیچ شناختی نسبت به نهاد های مالی نوسان کننده بر مبنای عملکرد ارزشی ندارد.

آنها ذات بورس و بازار های سرمایه که مبتنی بر کسب و کار و تولید هستند را درک نمی کنند و سالیان سال در حساب های بانکی و دلار، زندگی خود را بدون هیچ حاصلی به پایان رسانده اند.

بورس چه کار میکند؟

بورس اوراق بهادار مانند قیمت خودرو نیست که هرگز کاهش نداشته باشد.

یا مانند قیمت مسکن نیست که کاهش در آن معنایی نداشته باشد.

در بورس اوراق بهادار روزهای منفی نیز وجود دارد اما تعداد روزهای مثبت آن از روزهای منفی آن بیشتر است.

چرا که بورس بر مبنای اقتصاد ارزش محور برگرفته از سیستم درآمد حقیقی و تولید کننده است.

در حالی که بازار هایی نظیر مسکن همگی بر مبنای تورم باطل و کاذب است که هیچ گاه فرد را پولدار نخواهد کرد.

برای پولدار شدن نباید به فکر افزایش ارزش دارایی هایتان باشید.

برای پولدار شدن باید به فکر افزایش درامد خود باشید.

شما در بورس وقتی سهام کارخانه ای را خریداری می کنید، با هر هزار تومان از پولتان در حال کسب و کار و تولید هستید و قطعا شریک شدن در سود و درامد یک کارخانه بیشتر از هر برنامه ای میتواند شما را در زندگی به جلو حرکت دهد.

بدانید که وقتی شما سهام شرکتی را در بورس خریداری می کنید، ممکن است دو روز متوالی ارزش سهام آن کاهش پیدا کند. این همان دلیلی است که افراد زیادی را سالیان سال در فقر نگه داشته. چرا که آنان با دیدن ضرر کردن خود آن هم به مدت دو روز، از سرمایه گذاری در بورس منصرف شده اند و از آن پس به دیگران نیز هشدار داده اند که سرمایه گذاری در بورس با ضرر همراه است.

درحالی که اگر کمی، فقط کمی بیشتر صبر می کردند و سهام هایشان را نمی فروختند، شاهد رشد ارزش سهام شرکت می بودند به گونه ای که نه تنها ضرر های قبلی جبران میشود، بلکه رشد چند برابری پیدا خواهد کرد.

زیرا ذات بازار بورس بر نوسان است.

بورس مانند سپرده های بانکی نیست که شما را با سود های ناچیز ماهیانه سرگرم کند.

بانک ها پول شما را می گیرند و همان پول ها را در بورس سرمایه گذاری میکنند آنگاه از سود های کلان خود، نوک سوزنی نیز به شما می دهند. و شما فکر میکنید که با قرار دادن پول خود در بانک ماهیانه بر دارایی خود می افزایید در حالیکه خودتان را به فقر دچار خواهید کرد.

حال که شما فرصت این را دارید که به صورت مستقیم در بورس سرمایه گذاری کنید، چرا باید این فرصت را تقدیم بانک ها کنید.

شما میتوانید با دیدن عدد شاخص بورس به میزان سودآوری بازار بورس پی ببرید. سودآوری که در هیچ بازاری تاکنون ثبت نشده است.

قبول دارم که بورس جای هر کسی نیست. بورس برای افرادی که تحمل ضرر 10 هزار تومانی امروز، برای رسیدن به سود های میلیونی ماه آینده را ندارند، اصلا مناسب نیست.

با بررسی شاخص های برجسته مالی که میتوانید صورت های آن را در وبسایت وزارت اقتصاد پیدا کنید، مشاهده شده است که وضعیت کارخانجات ایران در مرحله اصلاح ساختار و ورود به مرحله شکستن مرزهای سودآوری و تکنولوژی خواهد بود به گونه ای که تا سال 1410 ایران هیچ نفت خامی به جهان صادر نخواهد کرد و نفت خام به صورت فرآورده های پلیمری و روان کننده های رسته ی سوم برای مصرف های نهایی به جهان صادر خواهد شد که این یعنی درآمد ایران به تنهایی از طریق فرآورده های نفتی به رقم حدود 100 برابر رقم فعلی خواهد رسید.

با آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما.

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست