آموزش فوق العاده بورس + فیلم + PDF (رایگان)

از بورس هیچ چیز نمی­دانم، چطور شروع کنم ؟

با چهار مرحله “آموزش رایگان، شما درکمترین زمان، با بورس آشنا می شوید.

عناوین این چهار مرحله

1. بورس چیست؟

2 . چگونگی انجام خرید و فروش سهام

3 . شاخص کل و نماد شرکت ها

4 . آموزش سایت مدیریت فناوری بورس

همچنین میتوانید بجای مطالعه این چهار مرحله، از ویدئو آموزشی رایگان زیر استفاده کنید.

حجم ویدیو: 76.2 مگابایت

سوال اصلی

“بورس چیست؟”

بورس چیست
بورس چیست؟

شرکت ها و کارخانه ها برای آنکه بتوانند سرمایه مورد نیاز پروژه ها و تولیدات خود را تامین کنند، تصمیم می گیرند تا همگی از یک نهاد قدرتمند بالادستی، درخواست کمک کنند.

این نهاد قدرتمند، به شرکت ها و کارخانه ها اعلام میکند که باید تمام اطلاعات شرکت خود را به صورت دقیق و شفاف ارائه دهند تا این نهاد بالادستی که نظم برایش خیلی مهم است بتواند سرمایه مورد نیاز این شرکت ها را تهیه کند و به آنها تحویل دهد.

اسم این نهاد قدرتمند بالادستی، “سازمان بورس” است.

سازمان بورس چگونه سرمایه مورد نیاز این شرکت ها را تامین می کند؟

این شرکت ها حاضر هستند تا با فروختن بخشی از شرکت خود، سرمایه جذب کنند. در این حالت سازمان بورس این قابلیت را دارد تا با جمع آوری پول های خرد و درشت مردم، سرمایه مورد نیاز شرکت ها را تامین کند.

در واقع بورس با امکاناتی که دارد، بستر مناسب، مطمئن و آسانی را برای جمع آوری پول های خرد و درشت مردم، و اختصاص آنها به کارخانه ها، فراهم میکند.

به برکت این اتفاق، هم چرخ کارخانه ها می چرخد و رشد میکنند و هم مردم از سود و درآمد آن کارخانه ها برخوردار میشوند.

نکته کلیدی

در بورس هر کس با حداقل 500 هزار تومان میتواند صاحب بخشی از یک کارخانه یا یک شرکت شود که این مزیت بسیار بزرگی است، زیرا امکان سرمایه گذاری برای افرادی که پول کمی دارند نیز فراهم میشود.

ویژگی اصلی بورس چیست؟

سازمان بورس هر شرکت را به میلیون ها قسمت ریز و مساوی تقسیم کرده است. اسم هرکدام از این قسمت های ریز، “سهم” است. معمولا قیمت هر سهم از یک کارخانه، بسیار ارزان است. مثلا قیمت هر سهم از شرکت ملی مس ایران برابر 700 تومان است.

پس من و شما با پول اندک خود میتوانیم چند عدد سهم از شرکت ملی مس ایران را خریداری کنیم.

برای مثال اگر بخواهیم 10 عدد سهم از شرکت ملی مس ایران را خریداری کنیم، باید 7000 تومان پول پرداخت کنیم.

خرید تعدادی سهم از یک شرکت چه فایده ای دارد؟

توجه داشته باشید که “قیمت هر سهم از یک کارخانه ثابت نیست. همانطور که در بالا دیدید، شما با پرداخت 7000 تومان، صاحب 10 عدد سهم از شرکت ملی مس ایران هستید. حال اگر پس از گذشت مثلا یک هفته، قیمت هر سهم از شرکت ملی مس که برابر 700 تومان بود، افزایش پیدا کند و به قیمت900 تومان برسد، آنگاه شما صاحب 10 عدد سهم با قیمت هر سهم 900 تومان خواهید بود. پس یعنی پول شما از 7000 تومان به 9000 تومان افزایش یافته است.  

خرید سهام شرکت ها از دو جهت برای شما سود دارد

یک : با افزایش قیمت سهم، سرمایه شما افزایش می یابد.

دو : علاوه بر افزایش قیمت سهم، شرکت ها هر سال به سرمایه گذاران سود نقدی پرداخت میکنند.

مرحله دوم

خرید و فروش سهم شرکت ها

وظیفه اصلی بورس، ایجاد بستری است که مردم بتوانند در آن سهم شرکت ها را خرید و فروش کنند. مثلا شما هر زمان که تمایل داشتید میتوانید با مقدار پولی که در نظر دارید، سهام هر شرکتی را که بنظرتان مناسب است را خریداری کنید. همچنین هر زمان که خواستید میتوانید سهام هایتان را بفروشید.

چه چیزی باعث افزایش یا کاهش قیمت سهم یک شرکت میشود؟

روزانه میلیون ها عدد سهم از شرکت های مختلف بین افراد مختلف خرید و فروش میشود. افرادی که برای خرید سهام یک شرکت صف کشیده اند، آنهایی هستند که با استفاده از تحلیل و بررسی خود، امیدوارند که شرکت مورد نظر سوددهی خوبی درآینده دور یا نزدیک خواهد داشت، پس به دنبال آن هستند تا سهام آن شرکت را خریداری کنند.

در این حالت وقتی سوددهی شرکت افزایش پیدا کرد، بدنبال آن، قیمت سهم آن شرکت نیز افزایش می یابد، این افراد با فروش سهام هایشان به قیمت بالاتر سود خوبی کسب می کنند.

اما عده ای دیگر همزمان در حال فروش سهام های خود هستند و تمایلی به خرید ندارند. این افراد سهام های خود را که قبلا در گذشته ای دور یا نزدیک با قیمتی پایین تر از قیمت فعلی خریداری کرده بودند، حال وقتی می بینند که قیمت سهام افزایش یافته است، تصمیم میگیرند تا سهام هایشان را بفروشند و سود کسب کنند. این افراد سهام هایشان را به همان خریدارانی که در بالا توضیح دادم، می فروشند.

در بورس روزانه میلیون ها عدد سهم خرید و فروش میشود. اگر تعداد افرادی که میخواهند سهام شرکتی را خریداری کنند از تعداد افرادی که میخواهند سهام آن شرکت را بفروشند، بیشتر باشد، قیمت سهم آن شرکت افزایش خواهد یافت. یعنی خواهان سهام این شرکت زیاد است پس قیمتش افزایش خواهد یافت.

اما اگر تعداد فروشندگان سهم یک شرکت بیشتر از تعداد خریدارانش باشد، قیمت سهم آن شرکت کاهش خواهد یافت. چون فروشنده زیاد است و در مقابل هم کسی تمایل زیادی به خرید ندارد.

 پس افزایش یا کاهش قیمت سهم یک شرکت را، عرضه و تقاضا تعیین می کند.  

حداقل سرمایه لازم برای ورود به بورس چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای ورود به بورس
حداقل سرمایه لازم برای ورود به بورس

طبق قوانین سازمان بورس، حداقل سرمایه لازم برای ورود به بورس 500 هزار تومان است.

بنابراین افراد با کمترین سرمایه می توانند سرمایه گذاری در بورس را از همین امروز شروع کنند.

آیا خرید و فروش سهام زمان خاصی دارد؟

بله. بازه زمانی که سازمان بورس به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا خرید و فروش انجام دهند، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 12:30 ظهر است. روزهای پنج شنبه و جمعه بورس تعطیل است.

حال از چه طریق این خرید و فروش را انجام دهیم؟

دو قدم باید بردارید تا امکان خرید و فروش به شما داده شود.

قدم اول…  ثبت نام در سامانه سجام

قدم دوم…   مراجعه به کارگزاری

چگونگی ثبت نام در سامانه سجام

سامانه سجام سامانه ای است که طبق دستور سازمان بورس راه اندازی شده است.

کسانی که میخواهند برای اولین بار در بورس سرمایه گذاری کنند، می بایست ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند.

سجام
سجام

برای ثبت نام در سامانه سجام کافی است وارد سایت رسمی آن به آدرس زیر شوید.

www.sejam.ir

پس از ورود به سایت سجام روی گزینه “ثبت نام در سامانه سجام” کلیک کنید.

در این مرحله شما مشخصات خود را وارد می کنید.

بعد از وارد کردن مشخصات، سامانه سجام به شما یک کد رهگیری می دهد که باید آن را یادداشت کنید.

 با در دست داشتن این کد رهگیری و شناسنامه و کارت ملی به یکی از دفاتر پیشخوان نزدیک محل کار یا زندگی خود مراجعه کنید تا شمارا احراز هویت کنند.

پس از احراز هویت، فرایند ثبت نام در سامانه سجام تکمیل شده است.

 قدم دوم

مراجعه به “کارگزاری”

کارگزاری بورس چیست؟

کارگزاری بورس
کارگزاری بورس

کارگزاری بورس، دفترهای معتبری هستند که مجوز های لازم را از سازمان بورس دریافت کرده اند و از هر لحاظ مورد تایید سازمان بورس می باشند.

وظیفه آن ها این است که یک وبسایت و یک نرم افزار موبایلی طراحی کنند تا مستقیماً بتواند به هسته مرکزی معاملات بورس متصل گردد. شما با مراجعه حضوری (البته اخیرا برخی از کارگزاری ها امکان ثبت نام غیر حضوری را به وجود آورده اند) به یکی از این کارگزاری ها که نزدیک محل زندگی یا محل کار شماست، از کارمندان آن می خواهید که شما را ثبت نام کنند و برای شما “کدبورسی” صادر کنند.

پس از دریافت کدبورسی از کارگزاری، شما میتوانید با مراجعه به وبسایت کارگزاری یا نرم افزار آن، به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام به صورت آنلاین کنید.

در وبسایت هر کارگزاری، پنل معاملاتی آنلاین وجود دارد و شما می توانید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 12:30 ظهر وارد آن شوید و اقدام به خرید یا فروش سهام شرکت ها و کارخانه ها کنید. درحقیقت ابزار شما برای فعالیت در بورس، “وبسایت و نرم افزار معاملات کارگزاری است.

شما می توانید از سایر آموزش های ما برای یادگیری نحوه انجام معامله و کارکردن با وبسایت معاملات، استفاده کنید. این آموزش به شما کمک میکند تا مهارت کافی برای معامله کردن سهام را فرا بگیرید و بصورت مستقل بتوانید سهام خرید و فروش کنید.

مرحله سوم

شاخص کل چیست؟

شاخص کل چیست؟
شاخص کل چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم، شاخص کل، حال و روز و سودآوری تمام شرکت ها و کارخانه ها را به طور میانگین نشان می دهد.

یعنی اگر شاخص کل افزایش یابد نشان دهنده آن است که سودآوری تمام شرکت ها به طور میانگین افزایش یافته و حال و روزشان خوب است. اما اگر شاخص کل کاهش پیدا کند، متوجه می شویم که شرکت ها و کارخانه ها سود و رشد مطلوبی ندارند.

نماد چیست؟

نماد چیست؟
نماد چیست؟

 روزانه در بورس سهام شرکت های بسیار زیادی معامله میشوند. سازمان بورس برای تک تک این شرکت ها یک نماد منحصر بفرد اختصاص داده است. نماد هر شرکت یک کلمه کوتاه است که در بورس بجای گفتن نام طولانی هر شرکت، از آن استفاده میشود. در واقع نماد، جایگزین اسم طولانی هر شرکت و کارخانه است.

مثلا بجای آنکه بگویند، شرکت ملی صنایع مس ایران، میگویند: فملی. یا بجای آنکه بگویند، شرکت کارخانجات قند قزوین، میگویند: “قزوین”. یا مثلا بجای گفتن شرکت تایدواترخاورمیانه، میگویند: “حتاید”.

توجه داشته باشید که هر شرکت در بورس یک نماد مخصوص به خود دارد.

انواع بازار ها در بورس
انواع بازار ها در بورس

انواع بازارها در بورس

در ایران دو دسته بازار وجود دارد.

 این دو دسته عبارت اند از بورس و فرابورس

تیم های فوتبال قوی و سطح بالا در لیگ برتر حضور دارند و تیم های ضعیف تر در لیگ دسته یک.

شرکت های بزرگ و قدیمی و سطح بالا در بورس حضور دارند و شرکت های اندکی ضعیف تر ، در فرابورس حضور دارند.

فرابورس نیز خود به تنهایی  به سه دسته تقسیم میشود.

 بازار اول فرابورس

 بازار دوم فرابورس

 بازار پایه فرابورس

بر مبنای این دسته بندی، شرکت های بزرگ و با سابقه، در بورس حضور دارند. پس از آنها، شرکت هایی که اندکی سابقه کمتری دارند، در بازار اول فرابورس قرار میگیرند. با همین ترتیب، شرکت ها با سابقه فعالیت بسیار کمتر، در بازار دوم فرابورس و درنهایت، شرکت های تازه تاسیس و ضعیف، در بازار پایه فرابورس قرار خواهند گرفت.

بازار پایه فرابورس چیست؟

این بازار مخصوص شرکت های تازه تاسیس و یا شرکت هایی است که شرایط و سطح لازم برای حضور در بازار های بالاتر و معتبر­تر یعنی بورس و بازار اول و دوم فرابورسرا ندارند یا به عبارتی ضعیف شده اند یا هستند.

مرحله آخر

فیلم رایگان آموزش تصویری تابلو خوانی بورس (آموزش رایگان سایت مدیریت فناوری بورس)

آموزش تابلو خوانی بورس
آموزش تابلو خوانی بورس

سازمان بورس وبسایتی را طراحی کرده است که درآن قیمت سهم تمامی شرکت ها و کارخانه ها به صورت آنلاین و دقیق نمایش داده می شود.

وبسایت “مدیریت فناوری بورس” به آدرس www.tsetmc.com  همان وبسایتی است که شما می توانید از طریق آن، از آخرین قیمت هر سهم شرکت ها باخبر شوید.

این وبسایت که توسط خود سازمان بورس مدیریت میشود، افزایش یا کاهش شاخص کل را نیز به صورت لحظه ای نشان می دهد.

همچنین، لیست “نماد” تمام شرکت های بورسی در وبسایت “مدیریت فناوری بورس” آورده شده است.

توسط لینک زیر میتوانید به صفحه آموزش وبسایت مدیریت فناوری بورس (tsetmc.com) مراجعه کرده و کار کردن با این وبسایت را به صورت کامل یاد بگیرید. این آموزش به صورت اختصاصی توسط وبسایت قلّه سود تهیه شده است.

فواید سرمایه گذاری در بورس

بازار بورس همواره از بازار هایی بوده است که مردم سراسر جهان از آن به عنوان گزینه سرمایه گذاری سرمایه های خود بهره گرفته اند.

امّا در سالهای گذشته وقتی حرف از سرمایه گذاری بورس به میان می آمد، عده ی کمی توانایی صحبت در مورد آن را داشتند و به عبارتی بورس و سرمایه گذاری در آن به گستردگی امروز در میان مردم نبود.

حدود 15 سال قبل تنها افرادی که شخصیتی کنجکاو و ریسک پذیر داشتند و آنهایی که علاقه زیادی به کشف مسائل جدید داشتند، در بورس حضور داشتند و در حقیقت از هر 1000 نفر تنها 10 با بورس آشنا بودند و سرمایه گذاری در آن را شروع کرده بودند.

حدود 10 سال گذشته تعداد کدبورسی که افراد داشتند بسیار اندک بود زیرا سرمایه گذاری در بورس اقدامی ناآشنا و غیر ملموس بود و افراد نمی توانستند درک کنند که وقتی پولشان را سهام می خرند چه بر سر پولشان می آید.

حدود 7 سال گذشته برای خرید و فروش سهام حتماً می بایست به صورت حضوری به دفتر کارگزاری بورس مراجعه می کردید و در آنجا سفارش خرید یا فروش خود را کتباً به کارمند کارگزاری تحویل می دادید و او برای شما سهام خرید و فروش می کرد.

همین لزوم به مراجعه حضوری و عدم اطلاع کافی از بازار بورس و احتمال ضرر کردن که در آن زمان بسیار به بازار بورس نسبت داده میشد، سبب میشد تا مردم اغلب اطلاعی از نحوه سرمایه گذاری در بورس نداشته باشند.

اکنون سرمایه گذاری در بورس چگونه است؟

اما در حال حاظر سرمایه گذاری به لطف ابزار های دیجیتال و اینترنت بسیار سهل و سریع شده است.

امروزه افراد میتوانند خودشان بدون مراجعه حضوری به کارگزاری، از طریق اینترنت سهام مورد نظر خودشان را خریداری کنند یا به فروش برسانند.

سرمایه گذاری در بورس در تمام دوران ها و در تمام جهان سودآوری بیشتری نسبت به سایر بازار ها داشته است.

شما اگر زندگینامه افراد ثروتمند را مطالعه کنید مشاهده خواهید که بخش مهمی از ثروت خود را مدیون سرمایه در بورس هستند.

بورس اوراق بهادار تهران نیز فرصت بسیار مهمی برای افرادی است که قصد بهره بردای از منابع ملی خود را دارند، زیرا بورس علاوه بر فرصت سرمایه گذاری مزیت های زیر را در خود دارد:

1. بورس قدرت نقدشوندگی بسیار بالایی دارد.

سایر بازار ها از توان نقد شوندگی کمتری نسبت به بازار بورس برخوردار هستند.

مثلا بازار مسکن به دلیل تورم شدید موجود در آن از قدرت نقد شوندگی پایینی برخوردار است اما شما در بورس هر زمان که بخواهید میتوانید به راحتی تمام سهام های خود در بورس را تنها با یک کلیک به فروش برسانید و پول خود را پس بگیرید.

2. حداقل و حداکثر مبلغ سرمایه گذاری برای بورس مطرح نیست.

شما به عنوان یک جوان نمی توانید با پول کم خود اقدام به خریدن یک آپارتمان کنید اما با همین پول کم می توانید در بورس سرمایه گذاری کنید.

همچنین افرادی که قصد سرمایه گذاری مبالغ بیشتر را دارند مثلا 200 میلیون تومان به بالا، حقیقتاً در خرید دلار یا سرمایه گذاری درسایر بازار ها با مشکل مواجه خواهند شد مثلا سختی نگهداری طلا یا دلار و احتمال تقلبی بودن آن ها.

اما در بورس هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما هر میزان که تمایل داشته باشید میتوانید سهام بخرید و سهام شرکت هایی را خواهید خرید که واقعی هستند و همین حالا در حال کسب و کار و تولید هستند.

3. اقتصاد ایران در مرحله شروع حرکت است.

اکنون شرکت ها کارخانه ها برنامه های جدی برای افزایش عملکرد و تولیدات خود در نظر گرفته اند و قطعاً تا حدود 10 سال آینده بورس اوراق بهادار تهران همواره درحال رشد خواهد بود و افرادی که در آن سرمایه گذاری کنند در حقیقت ریسک نکرده اند بلکه از فرصت پیش آمده در اقتصاد کشود بهره برده اند و توانسته اند از زیر فشار های اقتصادی بیرون آیند.

4. افراد نه تنها می توانند برای خودشان سرمایه گذاری کنند بلکه میتوانند برای آینده فرزندانشان سرمایه گذاری کنند.

شما با قرار دادن مقداری پول در بورس، شرکت ها و کارخانه ها را وادار می کنید تا برای شما و آینده فرزندانتان کسب و کار و تولید کنند و درآمد کسب کنند و این سود را به شما اختصاص دهند، بدون آنکه نیاز باشد شما قدمی از قدم بردارید.

پول هایی که در بورس سرمایه گذاری میشود ممکن است در طول 10 سال حدود 20 برابر شود و این قطعاً بهترین و ضروری ترین کار برای خود و آینده فرزندانتان خواهد بود.

5. در بورس همه چیز درصدی است

در بورس همه چیز درصدی محاسبه میشود. افزایش قیمت سهام شرکت ها درصدی افزایش یا کاهش می یابد.

اگر کمی ریاضی بلد باشید متوجه شده اید که اگر امسال یک میلیون تومان سرمایه گذاری کنید بعد از گذشت مثلا سه ماه شما ممکن است به اندازه 200 هزار تومان سود کرده باشید اما قطعاً میدانید که در سه ماهه دوم دیگر 200 هزار تومان سود نخواهید کرد بلکه به دلیل اینکه شما در بورس به صورت درصدی سود می کنید، در انتهای سه ماهه دوم شما به اندازه مثلا 280 تومان سود خواهید کرد.

حال خودتان حساب کنید که در طول یک سال چگونه میتوانید سرمایه خود را به حداکثر میزان رشد برسانید.

6. قرار نیست تنهایی برای تامین زندگی تلاش کنید.

برای تامین هزینه های زندگی قرار نیست شما به تنهایی تلاش کنید و پول پس انداز کنید.

ورن بافت بهترین ثروتمند بورس جهان می گوید: اگر کاری نکنید که وقتی در خواب هستید پول در بیاورید، تا آخر عمر مجبور خواهید بود که کار کنید.

پس بهتر است بخشی از زحمات خود را به دوش شرکت ها و کارخانه ها بیندازید تا آنان نیز به سرعت پیشرفت زندگی شما کمک کنند.

در این مراحل سعی شد تا نکات لازم و مفید پیرامون شروع سرمایه گذاری در بورس در اختیار شما دوستان قرار گیرد.

امید است با تفکر و برنامه، سرمایه گذاری خود در بورس را آغاز کنید و در آن موفق شوید.

با آرزوی موفقیت روز افزون.

تیم قله سود | نویسنده: میثم نسودی

منتظر نظر های شما کاربران عزیز هستیم. لطفا دیدگاه های خود را برای ما از زیر همین مطلب بفرستید. راستی اگر سوالی درمورد این مقاله برایتان پیش آمد زیر همین مطلب بپرسید تا ما به آن پاسخ دهیم.


مقالاتی که شاید دوست داشته باشید…

تازه واردها

تازه وارد ها به بورس بخوانند

نکاتی که برای شروع سرمایه گذاری در بورس مفید است.

عرضه اولیه

همه چیز درباره عرضه اولیه

این مقاله شامل “راهنمای کامل” خرید عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار است. هر آنچه که باید درباره عرضه اولیه بدانید!

19 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشی آقا میثم
  شما پیج اینستاگرام یا کانالی ندارین ؟ و اینکه بتونیم بصورت کامل تر و واضح تر صفر تا صد بورس رو از شما آموزش ببینیم کمک بزرگی میکنین اگه محبت کنین
  سایت شما تنها چهار ویدیو بصورت مختصصر توضیح داده شده

  پاسخ
  • میثم نسودی
   جولای 26, 2020 3:06 ب.ظ

   سلام و عرض ادب خدمت کاربر عزیز قله سود
   تیم “قله سود” تمامی مهارت های مورد نیاز سرمایه گذاری حرفه ای در بورس را در وبسایت “قله سود” برای استفاده شما عزیزان فراهم کرده است.
   وبسایت قدرتمند قله سود دوره ها و مقالات بسیار و فوق العاده ای دارد که شما می توانید از آن ها استفاده نمایید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • سلام من میخوام در بورس سرمایه گذاری کنم کد معاملاتی دارم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم که چطور شروع کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • میثم نسودی
   جولای 25, 2020 3:20 ب.ظ

   سلام و عرض ادب خدمت کاربر عزیز قله سود.
   شما در ابتدا باید ویدئو آموزشی ورود به بورس که در همین مقاله قرار دارد را مشاهده نمایید. سپس تعدادی از مقالات وبسایت قله سود را مطالعه بفرمایید تا با دانش و ضروریات سرمایه گذاری در بورس آشنا شوید. و در آخر با فراگیری یکی از دوره های آموزش فاندامنتال یا تکنیکال اقدام به یادگیری مهارت های تحلیلی سهام نمایید و بطور مستقل بتوانید سرمایه گذاری همراه با موفقیت داشته باشید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • با سلام . ممنون از شفاف بودن مقاله و کلیپ.

  پاسخ
 • بااحترام وسپاس
  مطالب ارایه شده بسیار ساده و روان وقابل فهم برای همگان بویژه مبتدیان هست متشکرم

  پاسخ
 • نغمه احمدی
  ژوئن 1, 2020 9:24 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب مطالب خیلی واضح بیان شده بود کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 • abbassahar3190
  می 13, 2020 8:18 ب.ظ

  با سلام. آیا قصد دارید ویدئوهای آموزشی تحلیل تکنیکال رو در وبسایت قرار بدین؟

  پاسخ
  • میثم نسودی
   می 13, 2020 10:06 ب.ظ

   سلام و عرض ادب. دوره آموزش تحلیل تکنیکال بزودی در سایت بارگزاری خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام.من کارگزاری مفید ثبت نام کردم کدبورسی برام اومده ولی کلمه کاربری و رمز عبور نیومده و نمیتونم استفاده کنم چون کاربر مهمان مینویسه.چقد طول میکشه تا کلمه کاربری و رمز عبور بیاد.ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • میثم نسودی
   می 1, 2020 5:25 ب.ظ

   سلام خدمت کاربر عزیز قله سود. به دلیل حجم بالای مراجعات به کارگزاری، حداکثر تا 4 روز آینده رمز عبور برای شما ایمیل خواهد شد.

   پاسخ
 • تازه وارد
  می 1, 2020 12:19 ب.ظ

  خیلی عالی، به زبانی ساده حق مطلب را ادا کردید.سپاسگزارم

  پاسخ
 • حرف نداشت خیلی ممنونم

  پاسخ
 • متشکرم از وبسایت خوبتون و مطالب عالیش

  پاسخ
 • خیلی عالی و به زبان ساده توضیح داده بودید. باتشکر

  پاسخ
  • سلام خسته نباشید.ببخشید
   مراجعه به کارگزاری در قسمت دوم لازم است؟؟؟و حتما باید
   به صورت حضوری باشد؟؟؟

   پاسخ
   • میثم نسودی
    آوریل 26, 2020 10:49 ب.ظ

    با سلام و احترام
    بله. مراجعه حضوری جهت احراز هویت در کارگزاری لازم است. شما با در دست داشتن مدارک شناسایی خود به دفتر یکی از کارگزاری ها مراجعه می کنید و از آنها می خواهید تا برای شما کد بورسی صادر کنند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست